دقیقا چی میخوای از زندگی ؟

همه ی ما انسان ها در یک نقطه ای از سطح اجتماعی داریم زندگی میکنیم و هرکسی با توجه به معیار ها و سطح خانوادگی که داره توی یک دسته بندی تقسیم میشه، حالا اگه کسی خواست به نقطه بهتری سفر کنه یا خودش رو لایق جایگاه اجتماعی، درامد و احترام بیشتری میدونه قطعا باید کوله اش رو جمع کنه و عازم سفر بشه! این سفر با همه ی سفر ها فرق داره این سفری به عمق درون خودمون هست سفری هست که ما رو به نقطه ی بهتری از زندگی و به جایگاه بالاتری می رسونه.

من خودم این سالهای اخیر خیلی درگیر این بودم که حساابی تغییر کنم و به اون چیزی که فراتر از تصور عام هست برسم و کلی پول داشته باشم و واسم احترام قائل بشن و حسابی برو و بیا داشته باشم.
شروع کردم تا یه جاهایی رفتم ولی خب مسیری که پیش روم بود یه جاده ی تاریک بود کسی قبلا از اون مسیر نرفته بود که لیدر من بخواد بشه خلاصه که بهت بگم یه مربی یه لیدر یه کسی که اون مسیر رو تجربه کرده میتونه بهترین الگو، استاد یا دوست تو بشه. و من تصمیم گرفتم چیز هایی رو که تجربه کردم رو واست بگم.

ببین وقتی میخوای بری سفر از قبل برنامه ریزی میکنی، محل اسکان و هزینه ها رو در میاری. مثلا میخوای بری شمال مهم نیست با چه ماشینی و با چه سرعتی میخوای بری خلاصه که واسه منی که مشهدی هستم باید از مشهد بیام چناران و بعد قوچان و بعد شهرای بعدی تا برسم به مازندران یا گیلان. نه اینکه از مشهد برم بیرجند و زاهدان و… میدونی میخوام بهت بگم وقتی بدونی چجوری میخوای به مقصدت برسی مسیر خیلی برات راحته انگاری قبلا از اونجا عبور کردی…

وقتی بدونی مقصدت کجاست، مسیر برات اهمیتی نداره

هدف و مقصد مثل یک قطب نما می مونه که تو رو هدایت میکنه !
اینو گفتم تا از اهمیت و مهم بودنش بدونی !

اولین و مهم ترین سوالی که باید از خودت بپرسی

اینه که الان کجام و کجا میخوام باشم ؟ مثلا من میخوام روانشناس بشم اول باید ببینم کجا هستم! من الان دانشجو گرافیک امو خب به نظرت امکانش هست ؟ اره هست تو باید اول درس خودت رو تموم کنی بعد کنکور انسانی شرکت کنی بعد حسابی بخونی تا نتیجه خوبی بگیری. وقتی نتیجه گرفتی شهری که میخوای رو انتخاب میکنی. بعد اینکه کارشناسی روانشناسی رو تموم کردی، میری سراغ ارشد و حالا باید شاخه اصلی که میخوای توش فعالیت کنی رو انتخاب کنی ! به این میگن یه مسیر شفاف که من خیلی خلاصه و تیتر وار توضیحش دادم !

دومین سوالی که باید از خودت بپرسی

من چرا باید به اون مقصد برسم؟ مقصد من بهترین انتخاب من هست ؟
مقصدت رو با توجه به علایقت باید انتخاب کنی، هیچ وقت تک بعدی نباش همیشه گزینه های بیشتری داشته باش تا شانس موفقیتت بیشتر باشه. و بهترین انتخاب تو میشه شبیه ترین چیزی که میخوای دوست داری روانپزشک بشی؟ عاشق این کاری ؟ اول با کسانی که این رشته رو دارن میخونن صحبت کن بعد برو سراغ چند نفر روانپزشک تا با سختی و شیرینی های این رشته و کار اشنا بشی شاید اون وقت نظر عوض شد (:

سومین نکته ی رسیدن به چیزی که میخوای

اینکه هیچ وقت سه چیز رو از دست نده. انگیزه، امید و خود باوری
بدون انگیزه بعد از حرکت بدست میاد !
امید چیزیه که تو رو نجات میده
خود باوری تنها صلاحی باید باشه که تو بهش مجهز هستی !

 امیدوارم زندگی بهت یه بال برای پرواز بده و تو جرئت استفاده ازش رو داشته باشی 
از خودت برام بگو از اینکه توی زندگی میخوای به چی برسی ... ؟
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *